Dziennik elektroniczny - link do logowania się:

Instrukcja pierwszego logowania:

Dziennik elektroniczny – UONET+

Od dnia 1 września 2014 roku w Zespole Szkół Nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Łukowie funkcjonuje Dziennik Elektroniczny.

Jest to nowoczesne narzędzie wspierające pracę szkoły, a jedną z jego najważniejszych możliwości jest udostępnienie potrzebnych informacji uczniom i rodzicom. System jest dla rodziców i uczniów całkowicie bezpłatny. Dzięki niemu możliwa jest również codzienna komunikacja całej społeczności szkolnej.

Pierwsze uruchomienie systemu przez rodzica/ucznia

Podstawowym narzędziem pracy użytkownika systemu jest komputer, posiadający dostęp do Internetu, wyposażony w jedną z przeglądarek internetowych (zalecaną przeglądarką jest Google Chrome).

Aby korzystać z systemu użytkownik musi być zarejestrowany w bazie danych systemu, a jego adres e-mail musi być wprowadzony przez administratora lub wychowawcę.

Aby utworzyć hasło dostępu do systemu należy uruchomić witrynę dziennika elektronicznego.

bądź poprzez podany niżej link:

Po otwarciu witryny należy kliknąć przycisk Zaloguj się.

Na stronie logowania należy wprowadzić adres e-mail - ten sam, który wcześniej został wprowadzony do bazy danych przez szkołę, a następnie kliknąć odsyłacz Przywracanie dostępu

Na stronie Przywracanie dostępu trzeba dokonać autoryzacji poprzez przepisanie liter z obrazka, a jeśli tekst jest nieczytelny można wygenerować kolejny. Następnie należy wprowadzić adres e-mail i kliknąć przycisk Wyślij wiadomość.

Teraz trzeba odebrać wiadomość e-mail, przeczytać ją i kliknąć odsyłacz do strony, na której będzie można wprowadzić hasło dostępu.

Na stronie Przywracanie hasła dostępu trzeba dokonać ponownej autoryzacji operacji, wprowadzić hasło w polach Nowe hasło i Powtórz nowe hasło i kliknąć przycisk Ustaw nowe hasło.

Wyświetli się strona Podsumowanie operacji, zawierająca informację, że hasło zostało zmienione

Należy zamknąć okno przeglądarki, a po ponownym uruchomieniu przeglądarki
i witryny systemu UONET+, można się już zalogować.

Po zalogowaniu się do witryny, ze strony startowej można uruchomić moduły, do których przypisany jest dostęp. Obsługa systemu jest bardzo intuicyjna i wciąż jest udoskonalana, natomiast w przypadku problemów można skorzystać z opcji POMOC.